MODLITWA PRZED WIZERUNKIEM MATKI BOŻEJ PAKOSKIEJ

Maryjo, Matko Boga i ludzi.

Przebywasz w naszym pakoskim grodzie jako Matka Łaskawa i Królowa Apostołów. Syn Twój, którego trzymasz w Swych matczynych ramionach, jako Król królów, nie wahał się ukoronować Ciebie tiarą papieską, bowiem wiedział, że będziesz Królową Apostołów, Matką Jego Kościoła. Twój wierny lud pakoski darzył Cię zawsze swoją miłością przez te wszystkie lata. Umiłował Cię za to, że byłaś i że jesteś z nim teraz. Patrzyłaś na przeróżne kataklizmy dziejowe i przeżywałaś je razem z tym uciemiężonym narodem. Wokoło ileż było zmian, ale Tyś jedna pozostała nietknięta, nienaruszona, jak ta „Opoka Piotrowa”, o którą rozbijały się wszystkie złośliwości ludzkie.

Dziś znowu wokół nas tyle zła: obojętność religijna w rodzinach, wśród naszej młodzieży i dziatwy pakoskiej, w Ojczyźnie coraz więcej zobojętnienia na sprawy Boże.

Maryjo Pakoska, przyjdź nam z pomocą!

Przyjdź nam z pomocą, jak przychodzisz zawsze w momentach największych niebezpieczeństw i zagrożeń. Ufamy Tobie, wierzymy w to, że nas nie opuścisz. Niech Twój dobry matczyny uśmiech doda nam odwagi i zachęci do lepszego życia. Błądzącym wskaż drogę powrotną do Twego Syna Pana i Boga. Matko Łaskawa i Dobra, nazwana wśród nas Matką Boską Pakoską, dziękujemy Ci za wszystko, za Twoją opiekę, za Twoją pomoc i za to, że byłaś, jesteś i będziesz wśród nas, w naszym pakoskim grodzie teraz i na wieki wieków. Amen.