Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

3 grudnia 2017 r.

Dziś rozpoczynamy Adwent i zarazem nowy rok duszpasterski i liturgiczny pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 6:45. Na Roraty zabieramy ze sobą lampiony adwentowe. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła. Modlitwa o pokój i za Kościół Prześladowany o godz. 19:15 w kaplicy Wniebowzięcia NMP.

Po każdej Mszy św. serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które należały do Róży Różańcowej i te, które by chciały należeć. Warto pamiętać, że 1 dziesiątka różańca dziennie – czas poświęcony Panu Bogu nigdy nie będzie stracony. Ta modlitwa jednoczy rodziny, daje pokój i ratuje od zła.

W środę z racji wspomnienia św. Mikołaja zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem bezpośrednio po roratach. Wszystkie dzieci otrzymają upominek.

Odwiedziny chorych w grudniu odbędą się w sobotę 16 grudnia.

We wtorek przypada dzień Wolontariatu, zapraszamy chętnych parafian na wieczorną mszę św. jako nasze wsparcie duchowe za ich zaangażowanie. Natomiast od godz. 20:00 do 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Msza św. o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne o godz. 6:45

W piątek 8 grudnia zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 16:00. Dzieci otrzymają wtedy poświęcony medalik Matki Bożej.

W sobotę 9 grudnia w godzinach przedpołudniowych zostanie przeprowadzona Ogólnopolska zbiórka żywności pod hasłem: TAK. POMAGAM – dla CARITAS Polska. Także wolontariusze z parafialnego zespołu CARITAS będą zbierać dary przy dużych sklepach spożywczych znajdujących się na terenie naszego miasta.
Również w sobotę spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 10:00 w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących pogłębić duchowość św. Franciszka z Asyżu.

Po Mszach świętych, w zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Mała świece kosztuje 7 zł, a duża świeca 13 zł.
Istnieje możliwość nabycia bombki choinkowej cenie 15 zł i 50 zł. a także kalendarz na 2018 w cenie 8 zł wydane z okazji 390 rocznicy powstania naszej Kalwarii. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na renowację drugiego ołtarza w kaplicy Kajfasz –Więzienie.

Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego zaprasza na kiermasz świąteczny połączony z poczęstunkiem, który odbędzie się 8 grudnia o godz. 17:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Jutro w poniedziałek po rannej mszy świętej przystępujemy do budowy konstrukcji żłóbka. Szczególny apel do mężczyzn, o pomoc do tego zadania. Z uwagi na dzień roboczy oraz ilość zadań, każda para rąk jest ważna i potrzebna. Kto ile ma czasu do południa. W duchu solidarności oraz odpowiedzialności za trud przygotowania kościoła na Święta Bożego Narodzenia – składamy staropolskie – Bóg zapałać.

 

Duch Święty jest tym, który pozwala nam rozeznawać drogę i we właściwy sposób odczytywać znaki, które daje nam Bóg.

Abp Wojciech Polak
Prymas Polski