Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu
18 lutego 2017 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspomagają prace remontowe. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 3.605 zł.

We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20:00 do 21:00 i okazja do spowiedzi.

W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa na dróżkach kalwaryjskich o godz. 9:00 i o godz. 16:30. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej w kościele na Wzgórzu Kalwaryjskim Msza św.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszym kościele Droga Krzyżowa o godz. 15:00, a następnie o 16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich żalach, ok. 16.45 wieczorna Msza św.

W związku z rocznicą 390-lecia naszej Kalwarii oraz wyczerpaniem poprzedniego nakładu został wznowiony drukiem nasz pakoski Modlitewnik Kalwaryjski. Wydanie rocznicowe można nabyć na furcie klasztornej lub w kancelarii parafialnej.

W związku z okresem przekazywania rocznych rozliczeń podatkowych do Urzędów Skarbowych, zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji „Kalwaria Pakoska”, dzięki czemu możliwa będzie dalsza promocja i renowacja Kalwarii w Roku Jubileuszu 390-lecia powstania naszej Pakoskiej Kalwarii. Formularze do przekazania 1% znajdują się na stolikach z gazetami. Można także zabrać ulotkę lub kalendarzyk z numerem KRS i wykorzystać przy wypełnianiu dokumentów do Urzędu Skarbowego. Podobnie jak w latach ubiegłych pomocą w wypełnianiu służy p. Jan Kurczewski i p. Anna Grupa.

Prośba do pszczelarzy – zbieramy wosk na wykonanie tegorocznego paschału.

W okresie 40-dniowego przygotowania do Zmartwychwstania zaproszeni jesteśmy szczególnie do praktykowania trzech uczynków: modlitwy, postu i jałmużny. Postarajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas przez uczestnictwo w wielkopostnych nabożeństwach, praktykowanie wyrzeczeń oraz pomoc bliźniemu.

Odeszli do wieczności:
Śp. Kazimiera Trześniewska z Jankowa
Śp. Ludwik Kołodziejczak z ul. Mogileńskiej