Domowy Kościół

 

Pragniemy zaprosić rodziny naszej Parafii
do tworzenia wspólnoty Domowego Kościoła.

Jeżeli:

·jesteście małżeństwem sakramentalnym,

·pragniecie pogłębiać Waszą wzajemną miłość i jedność małżeńską,

·odczuwacie potrzebę twórczego przeżywania Waszej miłości małżeńskiej w świetle wiary,

·pragniecie wychować dzieci w duchu chrześcijańskiej miłości,

·słyszycie Chrystusowe pytanie: „czy miłujesz mnie bardziej niż inni?”

to wspólnota Domowego Kościoła jest miejscem dla Was! Czekamy,
nie zwlekajcie!!!

ABY PEŁNIEJ I LEPIEJ ŻYĆ”

Domowy Kościół, który zawitał do naszej wspólnoty parafialnej 12 kwietnia 2015r.w NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, popularnie zwany „Oazą Rodzin” jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, będącego jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła
w Polsce.

Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987). Duchową kolebką całego Ruchu Światło-Życie jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 r. odbyły się pierwsze oazy rodzin.

Domowy Kościół (DK) łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, tworząc właściwą dla siebie drogę duchowości, czyli dążenia do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem.

Domowy Kościół (DK) chce pomóc małżeństwom sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która stwarza lepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Aby móc urzeczywistniać założenia Ruchu małżonkowie łączą się w kręgi składające się
z 4-7 małżeństw. W kręgu spotykamy się raz w miesiącu, aby sobie wzajemnie pomagać „Równi usługują równym” (Hukane vitae, 26) Aby podzielić się naszymi troskami dnia codziennego a także sukcesami i porażkami we wspólnym dążeniu do Boga.

Trwanie w Ruchu jest dla nas źródłem umocnienia i radości. Spotkania w Kręgu mobilizują nas do podejmowania starań o to, abyśmy byli bliżej Boga i bliżej siebie. Przez czytanie Pisma Świętego, modlitwę, dialog małżeński odkrywamy Boże zamiary wobec naszego małżeństwa. Zbliżamy się do naszego Pana i Zbawiciela przez modlitwę małżeńską, rodzinną z dziećmi i osobistą. Dialog i rekolekcje pozwalają nam pogłębiać naszą miłość.

Dla nas podejmowanie na nowo trudu wypełniania założeń Ruchu, a tym samym pogłębiania naszej wzajemnej miłości i jedności małżeńskiej jest odpowiedzią na Chrystusowe pytanie:

czy miłujesz mnie bardziej niż inni?”

Pierwszy krąg Domowego Kościoła w naszej wspólnocie parafialnej założyliśmy!!!

Czekamy na utworzenie następnych kręgów!!!

Gorąco zapraszamy do naszej wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie

Opiekun wspólnoty: o. Walenty Łaga