Zespół muzyczny

Zespół muzyczny, który obecnie istnieje przy naszej parafii (w ciągu lat było ich kilka) został założony w 2009 roku. Od tamtej pory młodzież w wieku gimnazjalnym i starszym, poszerzając swój repertuar, systematycznie chwali Pana śpiewem podczas różnych nabożeństw i uroczystości parafialnych tj.: nocne adoracje, procesje Bożego Ciała, bierzmowanie, 1 Komunia św., nabożeństwa drogi krzyżowej i przede wszystkim niedzielne Msze święte o godz.11.00.

Swoją nazwę „Coraggio” z j. włoskiego tzn. „odwagi”, zawdzięcza o. Konstantynowi, który w maju 2012 r. dał taką propozycję. W skład zespołu wchodzi ok. 10 osób. Instrumenty to gitary akustyczne, skrzypce… i może coś jeszcze.

Zapraszamy chętnych na próby w piątek o godz. 19.00 do domu rekolekcyjnego obok klasztoru.

P.S. Oto komentarz naszej skrzypaczki:

“Wysokie umiejętności poszczególnych muzyków sprawiają, że nie jest to tylko zespół o repertuarze religijnym ale pełnosprawny zespół muzyczny posiadający bardzo bogaty i zróżnicowany repertuar. Zespół nigdy nie gra z playbacków i pół playbacków nie oszukując w ten sposób ludzi, dla których gra, nie korzysta z podkładów muzycznych tzn. dyskietek i innych tego rodzaju nośników” – Daga Barszczewska;)

Opiekun zespołu: o. Kordian