List do parafian rekolekcjonisty o.Tytusa Boguszyńskiego OFM

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

DRODZY PARAFIANIE

Z Łaską Bożą dane nam będzie wspólnie przeżywać Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w Waszej Parafii. Będę je nie tylko głosił, ale przede wszystkim razem z Wami przeżywał.

Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi „Wrócić do Źródła”. Dzięki niemu będziemy chcieli na nowo odkryć wartość największego cudu jaki zostawił nam Pan Jezus i jaki dokonuje się każdego dnia – Eucharystii. Wszystko to w kontekście hasła programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”  Ona- Eucharystia- buduje Kościół. Czy aby na pewno wierzę? Jak jest moja/ Twoja wiara? Co to znaczy w ogóle wierzyć? Czy rzeczywiście jestem szczęśliwy z tego co i kogo mam obok Siebie? To pytania, które także ja sobie zadaję. Odpowiedź nie zawsze jest łatwa, chociażby patrząc na to co się dzieje w świecie w którym przyszło nam żyć. 

Jednak. Chcę Was zaprosić do odkrywania na nowo, podczas naszych rekolekcji, szczęścia wypływającego z wiary, które „ jest bliżej niż myślisz- ks. Piotr Pawlukiewicz”. W naszych rozważaniach często będą pojawiały się myśli nieżyjącego już ks. Piotra Pawlukiewicza, który dla mnie jest jak Ojciec. 

Serdecznie zapraszam Was do licznego uczestnictwa w tychże ćwiczeniach duchowych, prosząc jednocześnie o modlitwę w mojej intencji, a z mojej zapewniając o modlitwie w Waszej. Pamiętajcie również  o swoim ojcu Proboszczu i Współbraciach którzy z Nim współpracują.

Moje szczególne zaproszenie kieruję do Młodych. Jesteście potrzebni w Kościele, nawet jeśli my, dorośli Was nie rozumiemy, a Wy nas. Proszę Was, pozwólcie się zaprosić na nasze bycie razem. 

Moje myśli kieruję do wszystkich do każdego z osobna.

                                                                                                                        Niech Jezus Wam błogosławi.

o. Tytus OFM