Róża Różańcowa mężów za żony

Patron św. Józef

Dołącz do Róży Różańcowej

Trwa nabór do Róży Różańcowej mężów za żony. Jeśli chciałbyś aby również za Twoją żonę codziennie modliło się dwudziestu mężczyzn napisz do nas: rozamezow@gmail.com

Na czym polega modlitwa?

Modlitwa nie wymaga znacznego wysiłku. Codziennie odmawiamy (wraz z rozważaniami tajemnic) jedną dziesiątkę różańca, na co trzeba poświęcić ok 4-5 minut dziennie o dowolnej porze dnia i w dowolnym miejscu.

Zmiana tajemnicy i intencji następuje każdego nowego miesiąca, czyli po pierwszej radosnej następuje druga, potem trzecia i tak dalej. Po tajemnicach radosnych następują tajemnice światła, następnie bolesne i chwalebne, a po chwalebnych znowu radosne. Przy rejestracji, każdemu uczestnikowi zostanie przydzielona tajemnica od której zacznie odmawianie.

Zachęcamy by poinformować żonę o intencji w której uczestnik się modli. W czasie gdy jest dobrze wzmacnia to miłość małżonków, a w czasie gdy jest gorzej pomaga to tę miłość utrzymać.

Dlaczego warto?

W ramach “Róży” każdego dnia 20 mężczyzn modli się jedną dziesiątką różańca za wszystkie Żony objęte modlitwą w “Róży”. Dzięki temu za każdą żonę odmawiany jest codziennie pełen różaniec (20 tajemnic). Dajemy najpiękniejszy prezent naszej żonie (i to codziennie) – wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask – pewność, że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moją żonę, nawet wtedy, gdy sam zapomnę – jeśli nikt nie zapomni, to codziennie za nasze żony odmówiony jest cały różaniec!). Wierzymy w siłę różańca świętego i wstawiennictwo Matki Bożej, która jest w stanie wyprosić każdą łaskę. Jednak modlitwa to przede wszystkim czas, który poświęcamy na spotkanie z Bogiem – stała intencja, do której się zobowiązujemy wobec innych mężczyzn, jest doskonałą motywacją do tego, aby każdego dnia wygospodarować czas na spotkanie z Bogiem.

Dla kogo?

“Róża Różańca” to propozycja dla mężczyzn, którzy mają pragnienie codziennej modlitwy i posługi modlitewnej dla swoich żon. Uczestnicy nie muszą się znać.

Jak długo to trwa?

Wszystko co robimy robimy w wolności, a więc jeśli pragnienie modlitwy zakończy się, można w dowolnym momencie opuścić Różę Różańcową informując o tym organizatora danej róży, aby mógł przydzielić kolejną osobę z oczekujących.

Rejestracja

Uczestnictwo w modlitwie jest dobrowolne i na czas nieokreślony. Może się zdarzyć, że ktoś odejdzie z róży. Dlatego, w celu zapewnienia należytej staranności modlitwy, uczestnictwo wymaga rejestracji. Podczas rejestracji konieczne jest podanie adresu e-mail. Na ten adres będą wysyłane przypomnienia o potwierdzeniu uczestnictwa w róży oraz korespondencja konieczna do rozwiązania problemów i odpowiedzi na pytania.

Ważne! Dane nie będą nikomu udostępniane oraz na podany email nie będą wysyłane żadne informacje marketingowe! Adres e-mail służy jedynie do korespondencji związanej z funkcjonowaniem Róży.

Aby zapisać się do róży należy na adres rozamezow@gmail.com wysłać mail z informacją o chęci przystąpienia do Róży mężów modlących się za żony, podając swoje imię, pierwszą literę swojego nazwiska oraz imię żony.

Po zebraniu dwudziestu osób zakładana jest aktywna grupa różańcowa. Każdy jej uczestnik zostanie o tym fakcie poinformowany. Od tego momentu zaczyna się okres codziennej aktywnej modlitwy.

By modlitwa była zawsze pełna i nieprzerwana, wymagane jest cykliczne potwierdzanie uczestnictwa. Potwierdzenie uczestnictwa wymagane jest co miesiąc – w tym celu będzie wysyłany e-mail przypominający, na który należy odpowiedzieć chociażby odsyłając pustą wiadomość.

Brak potwierdzenia i następnie brak odpowiedzi na prośby potwierdzenia, wiąże się z usunięciem uczestnika z grupy do której należy. Miejsce usuniętego uczestnika zajmie nowy uczestnik z listy oczekujących. Dla usuniętego uczestnika zostaje wtedy tylko możliwość ponownej rejestracji. O wszystkich krokach uczestnik zostanie poinformowany zawczasu.

Każdemu przysługuje prawo do odstąpienia od uczestnictwa. W tym celu prosimy o kontakt na rozamezow@gmail.com

Patron

Patronem Róży będzie św. Józef, a opiekun duchowy zostanie przydzielony po utworzeniu Róży.