Orszak Trzech Króli

„Mędrcy świata, Monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie…”
W dzień Święta Objawienia Pańskiego, zwanego Świętem Trzech Króli, z naszej parafii po raz pierwszy w historii, po krótkiej modlitwie, ze śpiewem na ustach wyruszył Orszak wraz z królem Kacprem na czele. Po drodze dołączyli pozostali królowie- Melchior i Baltazar. Przez ulice naszego miasta z radością w sercu wędrował barwny korowód . Każdy uczestnik otrzymał śpiewnik oraz koronę w kolorze krainy z jakiej wywodzili się królowie, czyli czerwoną, zieloną lub niebieską
Hasło przewodnie tegorocznego Orszaku Trzech Króli brzmi: „W jasełkach leży!”. To fragment XVII-wiecznej kolędy pt. „Nowy Rok Bieży” zapraszającej do oddania chwały Dzieciątku leżącemu w żłobie. To również nawiązanie do okrągłej 800. rocznicy pierwszego przedstawienia jasełkowego zaaranżowanego przez św. Franciszka we włoskiej miejscowości Greccio .
Po dotarciu do kościoła Trzej Królowie oddali pokłon Dziecięciu, składając dary ; złoto jako prawdziwemu Królowi, kadzidło jako Bogu i mirrę jako człowiekowi.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne uczestnictwo w Orszaku i życzymy , aby pomimo różnych trudności Gwiazda Betlejemska i Wam wskazywała drogę do Miłości, zgody i pokoju, a Boża Dziecina zawsze błogosławiła.